Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 x 
سبد خرید خالی

Audio Post Format

هوشمند سازی فرودگاه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره غیر فعال
 

فرودگاه هوشمند، چگونه فرودگاهی است؟

  • فرودگاهی که در آن، مدیریت، با شناخت کامل مشتری (Customer) و نیاز های آن، به منظور تشخیص زمان حداکثری تقاضا (Peak Demand) تدابیر لازم را برای کاهش صف، ایستایی و استرس در ترمینال (Passenger Flow Management)، تامین پارکینگ مورد نیاز، تسهیل حرکت مسافرت از زمان ورود تا  زمان پرواز و تلاش برای پرواز به موقع را، فراهم آورده و همچنین موجب ارتقا و افزایش درآمد غیر هوانوردی (Retail Revenues)، توسعه کسب وکار فرودگاهی، استفاده بهینه از کارمندان به منظور برنامه ریزی و کنترل موجودی جهت ارائه خدمات مناسب به مسافران در زمان مناسب (the ‘right’ products to the ‘right’ passenger at the ‘right’ time) می شود. به صورت کلی فرودگاه هوشمند، فرودگاه چابکی (Agile) است که از تمامی امکانات موجود، بصورت بهینه جهت ارائه خدمات مناسب   به اصلی ترین مشتری خود که مسافران می باشد، استفاده می نماید.
  •  فرودگاهی است که مدیریت آن، می تواند بصورت بهینه، تاخیر هواپیما بر روی Apron را کاهش دهد. که در نتیجه آن، صرف جویی در مصرف سوخت (fuel consumption)، کاهش زمان بازگشت (turnaround time)، امکان خدمت رسانی به هواپیماهای بیشتر و افزایش درآمد فرودگاه را موجب می شود (Efficiency).
  •  فرودگاهی که مدیریت آن، با اطلاع از موقعیت کنونی هر یک از کارمندان بصورت بلادرنگ (real-time) و با داشتن ارتباط با تمام ذینفعان (stakeholders) فرودگاه، از ارائه خدمات مناسب به مسافران (the right people and services are on the right flights at the right time) و همچنین امنیت آنها اطمینان حاصل نماید و مسافران از هرگونه تغییر و یا اختلالی (disruptions) در جریان پرواز مطلع می گردند(Effectiveness).
  • فرودگاهی که مدیریت انرژی در آن به بهترین شکل انجام شود.به زبان ساده تر یعنی از اتلاف انرژی در آن فرودگاه جلوگیری شود.برای جلوگیری از اتلاف انرژی نیاز به کنترل هوشمند سیستم های تهویه سالن های انتظار،کنترل میزان روشنایی سالن های انتظار واتاق های مربوطه و سیتم هوشمند نظافتی است .

بعد از  بررسی نیاز‌های یک فرودگاه هوشمند و بررسی‌ عواملی که باعث راحتی‌ مسافران میشود، اُویو  بسته‌ها و پیشنهادات خود را بر‌ا‌ی هوشمند سازی یک فرودگاه بین‌المللی  ارائه می‌کند:

۱-کنترل و هدایت مسافران به صورت هوشمند

۲-نرم افزار برای تلفن های هوشمندبرای اطلاعات پایانه فرودگاه و اطلاعات پرواز  ATIS

۳-کنترل سیستم تهویه به صورت هوشمند BMS

۴-کنترل روشنایی به صورت هوشمند BMS

۵-کنترل و عبور مرور پارکینگ  و بهینه سازی تاکسیرانی(پارکینگ هوشمند)

۶-سرویس های بهداشتی هوشمند

۷-دریافت کارت پرواز به صورت هوشمند

۸- تطبیق بار با مسافر به صورت هوشمند BRS

۹-سیستم کنترل ورود و خروج افراد با قابلیت تشخیص چهره

۱۰-هوشمند سازی شیشه های  سرتاسری فرودگاه

۱۱-سیستم مدیریت منابع فرودگاهی ARMS

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لطفا از طریق پلهای ارتباطی زیر با ما همراه شوید

تلفن: 2191011132(98)+

موبایل: 9227170721(98)+

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

Search