Login to your account

Username *
Password *
Remember Me
 x 
سبد خرید خالی

هوشمند سازی خودرو

هوشمند سازی خودرو

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

هر روزه تکنولوژی در حال پیشرفت و ورود به عرصه های مختلف زندگی روزمره ما می باشد. امروزه بیش از هر زمان دیگری ما وابسته به دستگاه ها و ابزار ساخته دست خودمان هستیم که لحظه به لحظه در حال توسعه و پیشرفت می باشند. صنعت خودرو سازی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و با یک نگاه گذرا می توان دریافت که از ابتدای ساخت اولین خودرو تاکنون چه تغییرات عمده ای در ساخت خودروها صورت گرفته است. خودروهایی که توسط کمپانی های مختلف تولید می شوند هر روز در حال پیشرفته تر شدن و هوشمندتر شدن هستند. در این مطلب قصد داریم در رابطه با خودروی هوشمند بررسی داشته باشیم و ویژگی های این گونه خودروها را برای علاقه مندان به بحث هوشمندسازی برشماریم.

تاریخچه خودروی هوشمند

اولین باری که مبحث خودروی هوشمند مطرح گردید، مربوط به سال ۱۹۸۰ می باشد که کمپانی SMH که در اصل در زمینه طراحی ساعت های Swatch فعالیت می نمود آن را مطرح کرد. سپس شرکت های معتبر فراوانی در این زمینه تحقیقات فراوانی نموده که یکی از این کمپانی ها، شرکت بنز دایملر بود که در سال ۱۹۹۰ استارت پروژه ساخت خودروی هوشمند را زد و هم اکنون صاحب ۵۱ درصد از سهام این هوشمند سازی می باشد.

خودروی هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نمونه ای از خودروی هوشمند بنز

امروزه خودروهای هوشمند را بیشتر با خودروهای خودران می شناسیم که توسط کمپانی هایی نظیر گوگل و تسلا طراحی و ساخته شده اند. کمپانی گوگل بیشتر روی هوشمندسازی خودروهای طراحی شده توسط سایر خودروسازها نظیر تویوتا کار می کند در حالی که شرکت تسلا روی هوشمند سازی خودروهای ساخت خود کار کرده و در این زمینه موفقیت بسیاری نیز کسب نموده است.

خودروی هوشمند چیست؟

اصولا هوشمند به ابزاری اطلاق می شود که توانایی یادگیری و استفاده از آموزش هایی که به آن داده شده را داشته باشد. به معنی واضح تر، هر دستگاه و یا انسانی که بتواند چیزی را یاد بگیرد و یا بتواند با استفاده از داده های اولیه ای که به او داده می شود، تصمیم گیری هایی را انجام دهد و آن اطلاعات را تحلیل نماید، هوشمند نامیده می شود. هرچه مقدار یادگیری بیشتر و توانایی تحلیل داده ها در یک دستگاه هوشمند بیشتر باشد، آنگاه آن شی هوشمندتر می باشد.

خودروی هوشمند چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

نمونه ای از خودروی لوکس و هوشمند تسلا سری S

در خودرو نیز هوشمندسازی به همین منوال می باشد و خودروهایی که توانایی تصمیم گیری و یا تحلیل داده ها را داشته باشند، به نوعی هوشمند محسوب می گردند. امروزه تقریبا تمامی خودروها به لطف کامپیوتر مرکزی و یا همان ECU خود، درجه ای از هوشمندی را دارا می باشند. اما این درجه از هوشمندی با خودرو هوشمند کمپانی هایی نظیر گوگل و یا تسلا اصلا قابل مقایسه نیست و این خودروها تعریف دیگری از خودرو هوشمند را ارائه داده اند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره لطفا از طریق پلهای ارتباطی زیر با ما همراه شوید

تلفن: 2191011132(98)+

موبایل: 9227170721(98)+

ایمیل: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

Search